MENU

   

 Віньковецька районна літературна спілка «Огневежа» формувалася з ініціативи М.М.Савчука, яку підтримав П.І.Староста, з лютого 2004 року. Офіційно літературна спілка розпочала свою діяльність 20 листопада 2005 року, коли літератори району М.М.Савчук, П.І.Староста, О.І.Галанзовська, В.К.Гудзенко, А.В.Закордонець, М.Г.Комірко, Н.М.Кохан, І.Г.Кукурудза, І.М.Масловський, В.І.Молотковська, О.Й.Підгорняк, П.І.Протичко, Г.Н.Тарнавський, В.Д.Філіпович, М.С.Яцишин на загальних зборах створили районну літературну спілку і дали їй назву. На цих зборах було прийнято в члени спілки 15 поетів та прозаїків району, керівні органи, утворено дитячу літературну студію «Первоцвіт». Керувати спілкою товариство доручило М.М.Савчуку, а засновниками уповноважило В.К.Гудзенка, П.І.Старосту та М.М. Савчука .
     Спілчани визначили для себе основну мету – об'єднатися для розвитку творчості, навчання, обнародування власних творів, вирощування талановитої в літературному відношенні молоді.
     На час створення спілки М.С.Яцишин, М.М.Савчук, П.І.Протичко, О.І. Галандзовська, П.І. Староста, А.В. Закордонець вже мали в своєму активі прозові та поетичні книги, з їхніми творами були добре ознайомлені жителі району, шанувальники поетичного і прозового слова в області, цінителі міжнародного журналу «Склянка Часу».
      Протягом 2005-2015 років до літературної спілки «Огневежа» було прийнято 13 поетів та прозаїків, а 10 спілчан, з різни х причин, вибули з літературного об’єднання.
      В грудні 2014 року члени літературної спілки обрали головою правління П.І. Старосту.
      На сьогодні районна літспілка нараховує 18 творчих особистостей з Віньковець та сіл району, а доктор філософії, наш краянин Б.М.Сохацький, представляє у спілці м. Львів. Серед членів літературної спілки є поети, прозаїки, публіцисти, краєзнавці та самодіяльні композитори.
    Юні таланти загальноосвітніх шкіл району мають можливість вагомо заявити про себе в літературній студії «Первоцвіт», де на практичних заняттях ознайомлюються з теорією віршування, навчаються майстерності поетичного і прозового слова.
     За роки діяльності творчий доробок спілки склав 22 книги і два літературно-публіцистичні альманахи – «Нестримна мелодія слова», «Посвіт Огневежі» .
     В арсеналі членів літературної спілки – художнє опрацювання легенд, переказів та міфів, пошуки нових поетичних образів, духовні одкровення вразливих душ.
     Огневежці – співавтори районних, обласних, державних та міжнародних видань: журналів «Дніпро», «Склянка Часу», «Українець», антології української новелістики та лірики, альманахів, колективних збірок. Вони з власними творами виступають в школах, по радіо і телебаченню, на презентаціях книг, зустрічах з шанувальниками літературного слова. Твори їхні відомі в Україні і за її межами.
      Огневежа – козацька сторожова вежа, яка вчасно подавала сигнал про небезпеку. Нині існує реальна загроза територіальній цілісності України з боку північного сусіда, не здає своїх позицій найбільша суспільна небезпека – бездуховність та черствість. Огневежці впевнені, що в цей складний час повинні горіти сторожові вежі українського слова для захисту держави, духовності і мови. Голова правління

Віньковецької районної літературної спілки “Огневежа”
Петро СТАРОСТА

uCoz